برنامه نویسان می توانند از سرویس WHOISINFO برای سایت خود درخواست api بگیرند. با اینکار شما می توانید به اطلاعاتی همچون نام و سازمان ثبت کننده دامنه، آدرس ایمیل، آدرس و اطلاعات ثبت کننده، تاریخ ثبت، به روز رسانی و انقضا دامنه، در دسترس بودن آن، سن دامنه و غیره دسترسی داشته باشید.

تمامی اطلاعات WHOISINFO به خوبی پارس و نرمال سازی شده است تا برای پیاده سازی در فرایند های کسب و کار شما آسان باشد.

پاسخ ها دریافتی از WHOISINFO همگی به فرمت JSON می باشد. این پاسخ ها که در لحظه تهیه می شوند، به شما این اطمینان را می دهند که اطلاعات به دست آمده دقیق و به روز رسانی شده می باشند.

استفاده های گوناگونی از این api وجود دارد. سرمایه گذاران دامنه که از اطلاعات به دست آمده از whois اطلاع از رقیبان خود و موقعیت های سرمایه گذاری استفاده می کنند. صاحبان وب سایت و مدیران از این api برای شناسایی موقعیت های جدید کسب و کار و یا شراکت و همچنین پیدا کردن خریداران احتمالی از طریق اطلاعات تماس به دست آمده استفاده می کنند. محققان و سیستم های امنیت سایبری از این api برای تحقیقات و شناسایی اسپم، سایت های مخرب، اختلالات و دیگر نا هنجاری های آنلاین استفاده می کنند. پردازشگرهای مالی و بانک ها از این api برای تشخیص تقلب در معامله استفاده می کنند.

برای دریافت api می توانید از صفحه WHOISINFO API اقدام کنید.